Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Stowarzyszenie Miłośników Historii Szczekocin i Okolic Stowarzyszenie Miłośników Historii Szczekocin i Okolic

V Szczekociński Festiwal Dialogu Kultur Dzień kościoła

Utworzono dnia 04.12.2022
Czcionka:

 

Anna Wtorek

 

Dzień kościoła

            Szósty dzień Festiwalu poświęcony był kościołowi pw. św. Bartłomieja w Szczekocinach. Tego dnia Jacek Mazanek, autor książki „Kościół pw. św. Bartłomieja w Szczekocinach” z wielką pasją opowiadał o historii kościoła i jego wyposażenia. Podzielił się obszerną wiedzą na temat budowy i rozbudowy kościoła, przedstawił też wiele ciekawostek na temat jego wyposażenia.

            Niewątpliwą atrakcją była wystawa przygotowana przez ks. Jana Jagiełkę – proboszcza parafii w Szczekocinach oraz siostrę zakrystiankę z parafialnego skarbca. Uczestnicy spotkania mieli możliwość obejrzenia kielichów, monstrancji, relikwiarzy oraz szat liturgicznych.

            Kolejnym wydarzeniem festiwalowego dnia był koncert organowy. Za kontuarem organów zasiadła Agata Tomaszewska, absolwentka Diecezjalnego Studium Organistowskiego im. św. Cecylii i ks. Zbigniewa Rogali w Kielcach. Koncert poprowadził ks. Paweł Rej, Sekretarz Komisji Muzyczno-Organistowskiej Diecezji Kieleckiej. W programie koncertu znalazły się utwory: J. Podbielskiego, J. S. Bacha, D. Buxtehude`a, M. Surzyńskiego.

V Szczekociński Festiwal Dialogu Kultur Dzień kościoła

Utworzono dnia 04.12.2022, 21:18

Imieniny

Zegar

Pogoda

Zaprzyjaźnione Instytucje

Archiwa Społeczne

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 74

W poprzednim tygodniu: 130

W tym miesiącu: 11

W poprzednim miesiącu: 468

Wszystkich: 55629