Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Stowarzyszenie Miłośników Historii Szczekocin i Okolic Stowarzyszenie Miłośników Historii Szczekocin i Okolic

Szlakiem historii Szczekocin i Okolic

Utworzono dnia 06.12.2022
Czcionka:

 

Anna Wtorek

Szlakiem historii Szczekocin i Okolic

Magistrat, Rynek, Pałac, Szczekocińska Izba Regionalna – to miejsca, które zwiedzali mieszkańcy Szyszek i Szczekocin, którzy wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez Miejsko Gminną Bibliotekę Publiczną w Szczekocinach, Stowarzyszenie Miłośników Historii Szczekocin i Okolic oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Wsi Szyszki.

                Spotkanie rozpoczęło się przed Urzędem Miasta i Gminy, gdzie uczestników powitał Jacek Lipa – Burmistrz Miasta i Gminy Szczekociny i zaprosił mieszkańców do Magistratu. W sali Dialogu im. ks. Tadeusza Jarmindowicza zebrani mieli okazję zapoznać się z historią miasta i właścicieli Szczekocin, którą przedstawili Burmistrz i Andrzej Orliński – członek Stowarzyszenia MHSiO.

                Następnie zebrani udali się pod pałac w Szczekocinach, gdzie Andrzej Orliński omówił wystrój architektoniczny zespołu pałacowego i przytoczył ciekawostki historyczne.

                Kolejnym punktem zwiedzania była Szczekocińska Izba Regionalna oraz wystawy zaprezentowane w Miejsko Gminnej Bibliotece, które pokrótce omówiła dyrektor Joanna Bożek. Eksponaty zaprezentowane w Izbie wzbudziły duże zainteresowanie mieszkańców Szyszek, którzy nie kryli podziwu dla tak dużego zbioru.

                Spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem w kręgach za budynkiem biblioteki.

 

Imieniny

Zegar

Pogoda

Zaprzyjaźnione Instytucje

Archiwa Społeczne

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 57

W poprzednim tygodniu: 151

W tym miesiącu: 235

W poprzednim miesiącu: 594

Wszystkich: 57608