Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Stowarzyszenie Miłośników Historii Szczekocin i Okolic Stowarzyszenie Miłośników Historii Szczekocin i Okolic

SZCZEKOCINY I SZCZEKOCINIANIE W LITERATURZE I SZTUCE

Utworzono dnia 01.05.2014
Czcionka:

SZCZEKOCINY I SZCZEKOCINIANIE W LITERATURZE I SZTUCE

Joanna Bożek

Szczekociny i szczekocinianie w literaturze i sztuce to tematyka kolejnego w tym roku spotkania kulturalno-historycznego zorganizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Szczekocinach przy współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Historii Szczekocin i Okolic.
Bibliografia piśmiennictwa dotycząca literatury pięknej, historycznej a szczególnie literatury lokalnej i regionalnej zawierała niemały dorobek wydawniczy i stała się cennym źródłem wiadomości o naszym mieście i mieszkańcach zarówno w ujęciu historycznym jak i współczesnym.
Przedstawiony podczas spotkania materiał tekstowy i multimedialny został zgromadzony i opracowany przez pana Andrzeja Orlińskiego, mieszkańca Szczekocin od lat zajmującego się tematyką regionalną.
Na obszerny wykład złożyły się wyszukane, zgromadzone i zarchiwizowane materiały dotyczące literatury związanej ze Szczekocinami, które pozwoliły uczestnikom spotkania pogłębić wiedzę na temat historii naszego miasta i mieszkańców oraz ciekawych wydarzeń składających się na prozę życia dawnych lat.
Cennym dopełnieniem tematyki spotkania kulturalno-historycznego była ekspozycja obrazów szczekocińskich plastyków udostępnionych dzięki życzliwości mieszkańców naszego miasta. Kuratorem wystawy był Grzegorz Dudała.
Prezentowana ekspozycja zawierała obrazy autorstwa: Zofii Fabjańskiej, Urszuli Krawczyńskiej, Grzegorza Dudały, Edyty Domagalskiej, Ewy Włodarskiej, Urszuli Pytlarskiej, Urszuli Kowalczyk, Edyty Lisowskiej, Agnieszki Fatygi oraz ekspozycja obrazów malarzy już nieżyjących: Jarosława Żochowskiego i Feliksy Wrony 
Spotkanie zakończył koncert muzyczny w wykonaniu kwartetu smyczkowego Espressivo grającego muzykę klasyczną i filmową.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1492124214334934.1073741870.1399527420261281&type=1

SZCZEKOCINY I SZCZEKOCINIANIE W LITERATURZE I SZTUCE

Utworzono dnia 01.05.2014, 09:30

ZAŁĄCZNIKI:

Szczekociny i szczekocinianie w literaturze polskiej

Utworzono dnia 05.05.2014, 12:49

Imieniny

Zegar

Pogoda

Zaprzyjaźnione Instytucje

Archiwa Społeczne