Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Stowarzyszenie Miłośników Historii Szczekocin i Okolic Stowarzyszenie Miłośników Historii Szczekocin i Okolic

Tradycje piwowarskie Zagłębia Dąbrowskiego i okolic

Utworzono dnia 14.03.2016
Czcionka:

Joanna Bożek

Historia szczekocińskiego Zarzecza - ciąg dalszy oraz tradycje piwowarskie m.in. w Szczekocinach

Tradycje piwowarskie Zagłębia Dąbrowskiego i okolic oraz historia szczekocińskiego Zarzecza i pobliskiego Tęgoborza była przedmiotem ostatniego spotkania w Miejskiej Bibliotece.
Na zaproszenie Dyrekcji Biblioteki i Zarządu Stowarzyszenia Miłośników Historii Szczekocin i Okolic przybył do naszego miasta Witold Wieczorek, autor książki „Tradycje piwowarskie Zagłębia Dąbrowskiego i okolic”. Dr Wieczorek promując swoją książkę przedstawił wielowiekową historię browarnictwa w Polsce ze szczególnym zwróceniem uwagi na tradycje piwowarskie w Szczekocinach. Jeden z rozdziałów jego pracy przedstawia dzieje funkcjonującego nad rzeką Pilicą browaru. Usytuowany w rejonie tzw. Ćwiczeniówki browar, produkował miejscowe piwo, jeszcze w latach dwudziestych ubiegłego wieku.

W drugiej części Andrzej Orliński, po raz kolejny poprowadził zebranych na spacer „Po zakamarkach historii Zarzecza”. Mówił o dawnej ulicy Józefa Piłsudskiego (obecnie Stefana Żeromskiego) i jej mieszkańcach.

Na koniec zajmująca się fotografiką artystka z Krakowa, Klaudia Kot przedstawiła fotograficzną opowieść o miejscach w których zatrzymał się czas. Związana rodzinnymi więzami z Tęgoborzem, na wakacyjnych fotografiach utrwaliła obrazy z przeszłości, szczęśliwie zachowane z czasów jej dziadków.
Wystawę prac Klaudii Kot można oglądać przez najbliższy miesiąc w godzinach pracy biblioteki.

Historia szczekocińskiego Zarzecza

Utworzono dnia 14.03.2016, 20:34

Autorami prezentowanych zdjęć są:  Anna Adamus, Tomasz Jędrychowski

Imieniny

Zegar

Pogoda

Zaprzyjaźnione Instytucje

Archiwa Społeczne

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 9

W poprzednim tygodniu: 99

W tym miesiącu: 60

W poprzednim miesiącu: 525

Wszystkich: 46358