Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Stowarzyszenie Miłośników Historii Szczekocin i Okolic Stowarzyszenie Miłośników Historii Szczekocin i Okolic

Spotkanie z prof. Leonem Gradoniem

Utworzono dnia 14.03.2016
Czcionka:

Joanna Bożek

"Sukces to nie to, co masz, ale to, kim jesteś"

Z wielką przyjemnością prezentujemy fotoreportaż z ostatniego spotkania z cyklu „Nauka i Wiedza”, które miało miejsce w Miejskiej Bibliotece 20 lutego 2016r.

Spotkanie z prof. zw. dr hab. Leonem Gradoniem, wybitnym specjalistą w dziedzinie inżynierii chemicznej zorganizowała Biblioteka i SMHSiO. Profesor Gradoń urodził się w Szczekocinach, mieszka i pracuje w Warszawie. Jest honorowym obywatelem naszego miasta.

W sposób bardzo ciekawy opowiedział o swojej pracy, osiągnięciach naukowych, swoich podróżach i spotkaniach z przedstawicielami świata nauki, biznesu i polityki. Pokazał w jaki sposób jego prace teoretyczne znalazły zastosowanie w przemyśle i medycynie.
W części drugiej Andrzej Orliński przedstawił prezentację „Zarzecze - spacer po zakamarkach historii”. To pierwsza cześć cyklu prezentującego dokumenty, fotografie, mapy i zanotowane wspomnienia mieszkańców dotyczące tej części miasta.
Spotkaniu towarzyszyła wystawa rękodzieła artystycznego, obrazów nicią tkanych. Swoje dzieła prezentowały: Tamara Stobińska, Ewa Włodarska i Barbara Żwirkowska.
Podczas sobotniego wieczoru uczestniczyło 120 osób a wśród nich nawet szczekocińska drużyna harcerska pod przewodnictwem druha Macieja Wiśniewskiego.

Spotkanie z prof. Leonem Gradoniem

Utworzono dnia 14.03.2016, 19:42

Autorami prezentowanych zdjęć są: Anna Wtorek, Grzegorz Piętak, Tomasz Jędrychowski

Imieniny

Zegar

Pogoda

Zaprzyjaźnione Instytucje

Archiwa Społeczne

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 56

W poprzednim tygodniu: 72

W tym miesiącu: 93

W poprzednim miesiącu: 1889

Wszystkich: 54335