Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Stowarzyszenie Miłośników Historii Szczekocin i Okolic Stowarzyszenie Miłośników Historii Szczekocin i Okolic

Eksponaty Szczekocińskiej Izby Regionalnej w Archiwum Państwowym w Kielcach.

Utworzono dnia 03.12.2018
Czcionka:

Andrzej Orliński

 

Eksponaty Szczekocińskiej Izby Regionalnej w Archiwum Państwowym w Kielcach.
Miło nam poinformować, że w trakcie wykładu dra Lecha Frączka prezentowane zostały eksponaty pochodzące ze Szczekocińskiej Izby Regionalnej.

Dnia 26 września 2018 r. w siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach odbyło się kolejne seminarium z cyklu „Spotkanie ze źródłem archiwalnym” pt. „Rzemiosło w źródle archiwalnym”.
Organizatorami spotkań są: Wiesława Rutkowska - dyrektor Archiwum Państwowego w Kielcach i dr hab. Beata Wojciechowska prof. UJK - dyrektor Instytutu Historii UJK.
W programie spotkania odbyły się wykłady:
Dr Radosław Kubicki (Instytut Polityki Międzynarodowej i Bezpieczeństwa UJK), Cechy w życiu politycznym i społecznym polskich miast w dobie I Rzeczypospolitej - ze szczególnym uwzględnieniem przypadku Opatowa,
Dr Lech Frączek "Źródła do historii rzemiosła w okresie rozbiorowym",
Dr Krzysztof Karbownik (Muzeum Wsi Kieleckiej), Zabawkarstwo ludowe Kielecczyzny jako przykład lokalnego rzemiosła "dodatkowego" na podstawie zasobu muzealnego Muzeum Wsi Kieleckiej,
Anna Rogowska (Archiwum Państwowe w Kielcach), Materiały źródłowe do rzemiosła w Kielcach w zasobie Archiwum Państwowego w Kielcach.

Stowarzyszenie Miłośników Historii Szczekocin i Okolic jest wydawcą pocztówki, która promowała Szczekociny i historię szczekocińskiego rzemiosła na spotkaniu historyków i archiwistów w Państwowym Archiwum w Kielcach. 26 września w siedzibie archiwum na sesji naukowej pt. „Rzemiosło w źródle archiwalnym”. 
Pocztówka przedstawia ekspozycję stempli cechowych ze zbiorów Szczekocińskiej Izby Regionalnej przy Miejskiej Bibliotece w Szczekocinach.

 

„Rzemiosło w źródle archiwalnym”.

Utworzono dnia 03.12.2018, 11:47

Imieniny

Zegar

Pogoda

Zaprzyjaźnione Instytucje

Archiwa Społeczne

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 115

W poprzednim tygodniu: 154

W tym miesiącu: 269

W poprzednim miesiącu: 585

Wszystkich: 56472