Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Stowarzyszenie Miłośników Historii Szczekocin i Okolic Stowarzyszenie Miłośników Historii Szczekocin i Okolic

II SZCZEKOCIŃSKI ROCZNIK HISTORYCZNY

Utworzono dnia 14.03.2016
Czcionka:

Joanna Bożek

„SZCZEKOCIŃSKI ROCZNIK HISTORYCZNY”

W sobotę 27 czerwca 2015r. w Miejskiej Bibliotece odbyło się spotkanie promocyjne drugiego numeru „Szczekocińskiego Rocznika Historycznego”. Autorów i przybyłych na spotkanie przywitali dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczekocinach Joanna Bożek i prezes Stowarzyszenia Miłośników Historii Szczekocin i Okolic Marek Gradoń.

Drugi numer rocznika opatrzył wstępem dr Lech Frączek. Autor pisze: „Życzliwe przyjęcie pierwszego numeru Szczekocińskiego Rocznika Historycznego udowodniło bezsprzecznie słuszność powziętego przed dwoma laty przedsięwzięcia. Zainteresowanie dziejami małej ojczyzny jest w środowisku szczekocinian powszechne. To widać szczególnie podczas spotkań organizowanych przez SMHSiO i Miejską Bibliotekę. Rosnąca ciekawość tego, co było dawniej nie dziwi, gdyż historia regionalna znajduje się obecnie w chwili wielkiego rozkwitu”

Występ autorów poprzedzony został prezentacją multimedialną Andrzeja Orlińskiego zatytułowaną "Nasze wydawnictwa”. Warto przypomnieć, iż Stowarzyszenie Miłośników Historii Szczekocin i Okolic działa od 2012 roku i w swoim dorobku wydawniczym posiada wiele publikacji własnych, w tym: zeszyty historyczne, albumy, kalendarze, pocztówki. Niebawem ukażą się kolejne, dotyczące dawnego rzemiosła oraz historii kościoła parafialnego w Szczekocinach.

Autorzy podczas prezentacji wyrazili nadzieję, że również ten rocznik zostanie życzliwie przyjęty i spełni oczekiwania mieszkańców naszego miasta i pobliskich okolic.

II Szczekociński Rocznik Historyczny

Utworzono dnia 14.03.2016, 14:37

Imieniny

Zegar

Pogoda

Zaprzyjaźnione Instytucje

Archiwa Społeczne

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 11

W poprzednim tygodniu: 72

W tym miesiącu: 289

W poprzednim miesiącu: 451

Wszystkich: 39671