Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Stowarzyszenie Miłośników Historii Szczekocin i Okolic Stowarzyszenie Miłośników Historii Szczekocin i Okolic

„100 lat Szkoły Średniej w Szczekocinach”

Utworzono dnia 03.12.2018
Czcionka:

Joanna Bożek

/09.06.2018/ Zwiedzanie wystawy „100 lat Szkoły Średniej w Szczekocinach” podczas VI Ogólnoszkolnego Zjazdu Absolwentów Szkoły. 
Organizatorzy wystawy: Zespół Szkół im. Romana Czerneckiego w Szczekocinach, Szczekocińska Izba Regionalna, Stowarzyszenie Miłośników Historii Szczekocin i Okolic, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Szczekocinach.
W Miejskiej Bibliotece w Szczekocinach  ciągu można oglądać wystawę prezentowaną w czasie uroczystych obchodów 100 rocznicy szczekocińskiego szkolnictwa średniego. Prezentowane są archiwalne dokumenty, fotografie i wydawnictwa. 
W ostatnich dniach wystawa wzbogaciła się o eksponaty przekazane przez Panią Danutę Szyndler Musioł, jedną z pierwszych absolwentów powojennego liceum. Pani Danuta, po maturze w Szczekocinach i studiach w Krakowie przez całe swoje zawodowe życie związana była z Biblioteką Śląską. Jest autorką i współautorką kilkudziesięciu prac z zakresu księgoznawstwa, bibliotekarstwa i bibliofilstwa. Mieszka w Katowicach, ale cały czas o Szczekocinach pamięta i chętnie przy różnych okazjach odwiedza nasze miasto. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie będziemy mieli okazję gościć ją na spotkaniu z naszymi czytelnikami.
Wystawę można zwiedzać do końca wakacji. Zapraszamy.

 

„100 lat Szkoły Średniej w Szczekocinach”

Utworzono dnia 03.12.2018, 09:58

Imieniny

Zegar

Pogoda

Zaprzyjaźnione Instytucje

Archiwa Społeczne

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 11

W poprzednim tygodniu: 72

W tym miesiącu: 289

W poprzednim miesiącu: 451

Wszystkich: 39671